Vietnamas: Mekong Delta

Keliaudama dažniausiai nemėgstu pirkti kažkokių turų ar ekskursijų, nes viską norisi susiplanuoti pačiai ir nebūti priklausomai nuo gidų sudėliotos dienotvarkės. Bet dėl laiko trūkumo Vietname, nusprendėme užsisakyti Mekong deltos turą per TripAdvisor https://www.tripadvisor.com/AttractionProductReview-g293925-d11466162-Classic_Mekong_Delta_Deluxe_Group_Tour-Ho_Chi_Minh_City.html . Kaina apie 34e.

Įskaičiuota :

Transportas iš/į viešbutį ( District 1-3), gidas, buteliukas vandes, laiveliai, tropinių vaisių lėkštė, medaus arbatos degustacija, pietūs, drėgna servetėle.

Neįskaičiuota:

Asmeninės išlaidos, gaivieji gėrimai pietų metu, tipsai

Kalbant apie tipsus, reikia turėti smulkių , po 1-2 dolerius , mergaitėms kurios atneša vaisius ir padainuoja, ir tiems kas irkluoja sampan valtelę.

Nors tipinti gidui, kaip ir nebūtina( Vietname tipinama dažniausiai tiems kurie daro “hard job”), bet yra tikimasi. Mes palikome apie 150k dongų gidui ir apie 80k dongų autobusiuko vairuotojui ir jie labai apsidžiaugė.

Kaip ir žadėta mus pasiėmė iš viešbučio apie 8:30-9:00, priklausomai nuo to kelintus jus pasimima gali ir šiek tiek užtrukti.Tai tiesiog sedėkit ir laukit 🙂

Su mumis kartu dar keliavo dvi poros olandu, ir 3 britai. Mūsų gidas Leo( aišku jis ne Leo, tiesiog taip save vadina, kad mums paprasčiau būtų ) puikiai kalbėjo angliškai ir buvo energingas ir linksmas.

Beje ar žinojote, jog Megong upės vanduo rudas ne dėl to, kad yra užterstas, o dėl savo labai derlingo dumblo. Didžiąja Mekond deltos dali Vietnames užima ryžių laukai ir fermos. Dėl ypac derlingos dirvos, ryžių kuriuos išaugina vietniai pakanka aprūpinti visai šaliai, ir dar lieka daug eksportui.

Pati turą vertinčiau sakyčiau 50/50. Buvo dalykų kurie tikrai patiko ir buvo idomu, gavai patirti dalelę Vietnamo dvasios, bet buvo ir dalykų kurie tikrai nepatiko.

Kas nepatiko :

Visi žinot, kad į daugumą turistų vietiniai žiurės kaip į pinigų maišąir bandys jums ką nors parduoti su 300 procentų antkainiu. Mergaitės kurios dainavo atnešus vaisius buvo turbūt liudniausiai atrodančios  dainininkės kurias mačiau gyvenime, ėjo po viena ir dainavo tą pačią dainelę bejausmiais , į tris puses turistus pasiuntusiais veidais. Honey bee arbatos degustavimas buvo greičiau TopShop telemarketingo reklama siūlanti primigtynai pirkti kažkoki stebuklinga tepalą. Bet turbūt liudniausias vaizdas buvo kai teko važiuoti mažiukų arkliukų traukiamomis ”karietomis”. Gaila buvo matyti vargšelius tempenčius turistus per tokį karštį, aš mieliau būčiau ėjusi pesčiomis. Pietų vietoje buvo daug krokodilų, gyvačių ir dygliakiaulių, kurie buvo ten laikomi manau tikrai ne savo noru. Taip pamatyti krokodilą iš arti gal ir idomu, bet as už free animals.

Kas patiko :

Kad per trumpa laika gali pamatyti daug ir nereikia sukti galvos kaip kur ką ir kada.

My Tho miestelio budistų Vinh Trang pagoda , nors laiko nebuvo labai daug , bet spėjome pamatyti tris didžiasias budas . Tai viena žymiausių šio regiono šventyklų. Labai gražus sodas, švaru ir tvarkinga.

Sampan laivelių kruizas, užsidedi vietnamietišką kepurę ir plauki sau per džiungles. Tik reiktu paminėti jog ten tokių pačių turistų begalė, tai gali ir į vandens kamštį papulti. 🙂

Dar sustojome kokosų saldainių fabrike, gavome paragauti ne tik saldainių bet ir vietinės naminukės. Su gyvatėm.. ir skorpionais….ai na ir kokosu.

Pietūs buvo sotus ir įvairūs. Tik, kaip ir minėjau anksčiau, gaivieji gėrimai neįskaičiuoti. Kelionės pabaigoje taip pat gavome ir po šviežią  kokosą.

Kadangi turas baigiasi apie 17h kelionė atgal į Ho Chi Minh užtruko gerokai ilgiau,nes papuolėm į piko meto kamščius.

Kaip ir sakiau  mano nuomonė apie šį turą 50/50. Jeigu neturite daug laiko Vietname ir norite pamatyti ir patirti kuo daugiau, tuomet šis turas jums tiks. Jeigu labai jautriai reaguojate ir nelaisvėje laikomus gyvūnus ir negalite pakęsti “turgaus” tuomet , geriau susilaikyti. Na bet čia pietryčiu Azija, čia į jus plius minus visur žiūrės kaip į pinigų maišelį 🙂

Leave a Reply