Japonija: Kiotas. Pirma diena

Pirma diena – Arashiyama Bambukų miškas, bezdžionių parkas ir Kinkakuji šventyka

Kiotas – tai Japonijos kultūros sostinė su daugiau nei 400 šinto ir 1600 budistų šventyklų, japoniškais sodais ir žinoma geišom.

Kaip nuvykti:
Į Kiotą keliavome iš Matsumoto, todėl turėjome pavažiuoti iki Nagoya soties su JR Shinano traukiniu. Nagoya persėsti į shinkansen. Reiktu atkreipti dėmėsį, jog tinka tik Hikari shinkansen, nes JR pass neveikia Nozimi linijai.

Shinkansen

Transportas Kiote:
Pagrindinis susisiekimas Kiote autobusai, yra kelios JR linojos, tad priklausomai nuo to kur gyvenate, galbūt nereikės ir papildomų bilietų. Taip pat galite įsigyti Kioto pasą, visos dienos autobusų pasas 500 jenų. Viena kelionė autobusu 220 jenų. Bet dienos pasas negalios norit nuvykti i Arashiyama bambuku mišką ar Fushimi Inari šventyklas.

Nakvynė:
Nakvynė Kiote mums nekainavo, ir čia galime dėkoti Dovilės puseserei Kotrynai. Mums labai pasisekė, nes turėjome ir vietinę gidę ir nakvynės vietą. 🙂

Arashiyama bambuku miškas:
Priklausomai nuo to kur apsistosite, skirsis ir kaip ten nuvykti. Iš Kioto centrines soties JR Sagano Line iki Saga Arashiyama stoties, arba su Kioto City bus nr. 28 arba nr.11. Iėjimas į mišką nemokamas, bet jei norėsite apsilankyti aplink esannčiose šventyklose, kainuos apie 500 jenų.

Ramybės miške nesitikėkite, nes žmonių buvo labai labai daug, ir tai buvo net ne savaitgali. Patys bambukai atrodo stiebiasi iki pat dangaus, jei nebūtų tiek daug žmonių ir triukšmo, tas magiškas efektas būtų buvęs stipresnis.

Arashiyama vietovė yra labai populiari pavasarį ir rudenį. Pamačius visas ta sspalvas, galima suprasti kodėl.

Bezdžionių parkas:
Šiame parke gyveną daugiau nei 200 bezdžionių. Norit ten patekti, reikės šiek tiek paprakaituoti kopiant i kalną, bet dėl nuostabus Kioto panoramos vaizdo –verta.

Labiausiai man patikęs dalykas, jog visos bezdžionės laksto laisvėje, o jeigu norėtum jas pamaitinti, žmogus eina į narvą 🙂
Kaina : 550 jenų. Darbo valandos 9:00-16:00


Arashiyama miesteli daug suvenyrų krautuvėlių, ir taip pat jie turi specializuota shiba-inu parduotuvę 🙂

Kinkaku-ji šventykla:
Mes gyvenome visai šalia šventyklos, todėl ją aplankėme jau po pietų. Gaila , kad saule jau po truputi leidosi, todel nuotraukos atrodo šiek tiek blankios ir nesimato viso auksinės šventyklos ir ją supančio sodo grožio.


Darbo valandos : 9:00-17:00, kaina 400 jenų. Iš Kioto stoties šventyklą galite pasiekti 205 arba 59 autobusu.

 

 

 

 

 

Maistas:
Pagaliau paragavome taiyaki žuvies formos pyragelių. Galėjome rinktis tarp vanilinio kremo, macha skonio kremo ir tradicinio saldžių raudonųjų pupelių kremo. Aš pasirinkau pastarąji.

Dar vienas populiarus gatvės užkandis – takoyaki (aštunkojo kamuoliukai). Tai buvo turbūt vienintelis japoniškas patiekalas kuris man labai labai nepatiko.


Vakare Kotryna mus nusivedė į vietinę užkandinę paragauti garsiųjų okonomiyaki . Tai didelis blynas-ompletas, kuris gaminamas su daugybe įvairių ingridientų ( miltų, kiaušinių, kopūstų, jūros gėrybių, mėsos) ir gausiai apipilamas padažais. Šalia patiekiama makaronų. Japonijoje okonomiyaki yra ruošiami dviem skirtingais būdais. Kepa juos tiesiai prie jūsų akių, tad galite stebėti visą gamybos procesą.


Tą vakarą dar paragavome japoniškų slyvų vyno umeshu. Labai saldus, bet labai skanus 🙂

P. S. Dar atidaviau duoklę JDM.lt kultūrai 🙂

Leave a Reply