Japonija . Pradžia .

Grįžus iš Japonijos, turbūt dažniausias klausimas kurį girdėjau buvo „ Na kaip ten? Labai brangu? O tai ką ten pamatyti reik?“ Tai galvoju reiktų pagaliau prisėsti ir parašyti tą blogą , kuri taip atidėlioju. Populiariausias metas keliauti į Japoniją pavasaris ( balandis /gegužė kuomet žydi sakuros) ir ruduo ( spalis/lapkritis). Aišku tuo metu ir turistų bus daugiau, bet tada galima pamatyti ta tikrąjį Japonijos spalvų grožį. Mūsų kelionė truko dvi savaites, 10.25-11.09, kadangi vasara šiek tiek užtruko Japonijoje, spėjome ne tik pasidžiaugti rudeninėmis spalvomis, bet ir gavome truputėli daugiau saulės, nei vasara Lietuvoje :). Tai nebuvo poilsinė kelionė. Norint kuo daugiau pamatyti , nėra laiko miegoti iki 11h ar puse dienos gulėti bamba išvertus. Temsta ten ganėtinai anksti.

Mt. Fuji

First things first – sausi faktai.

Bilietai
Skridome su LOT avialinijomis, bilietus pirkome turbūt prieš gerus 5-6 mėnesius, kaina apie 500 eurų. Žiūrinėjome daug variantų, bet visgi skrydis su LOT buvo optimaliausias, tiek kainos tiek trukmės prasme. Lenkų oro linijos gal ir nėra super high-end, bet neturiu kuo skustis. Skrydis truko 12 valandų, su trumpu persėdimu Varšuvos oro uoste. Sakydama trumpu persėdimu, turiu omeny LABAI trumpu, vėlavus skrydžiui iš Vilniaus, turėjome bėgti per puse oro uosto prie kitų vartų. Valgyt duoda, gert duoda, filmų yra , žodžiu viskas gerai. Kojinaičių, kaip Turkish airlines neduoda, bet nereiks bastytis 3-4 valandas Stambulo oro uoste…

Transportas Japonijoje
Greičiausias ir paprasčiausias ( ir matyt pigiausias) būdas keliauti Japonijoje, tai įsigyti Japan Rail Pass (JR). Taip jis nepigus, ( 14 dienų bilietas apie 350 eurų). Bet vien kelionė Tokijas-Kiotas-Osaka jums kainuos apie 250 eurų. O kur dar pervežimas is Narritos oro uosto..Taigi atsiperka vos ne iš kart. JR pasu galima naudotis visuose JR operuojamuose traukiniuose, metro, kelte i Miyajima salą, taip pat greituosiuose traukiniuose Shinkansen. Reiktų atkreipti dėmėsi, jog JR Pass negalioja Nozomi ir Mizuho shinkansen linijoms, bet jomis mes ir nesinaudojome. Kiote ir Osakoje, taip pat mažesniuose miesteliuose, gali tekti pirkti vietinius jų autobusu bilietus. Tagi dar +- 50 eurų.
Oficialus JR Pass puslapis https://www.jrailpass.com/ . Visa info, kaip pirkti, kur pirkti yra ten. Jei dar kyla klausimų klauskite. Beje siūstis i Lietuvą kainuos brangiau, nei į Skandinaviją ar UK.
Taip pat labai labai rekomenduoju nuomotis Pocket WIFI, ir ne ne socialinių tinklų tikrinimui. WIFI mums labiausiai pravertė navigacijai, TripAdvaisoriui, traukinių tvarkaraščiams, ir on the go rekomenduojamų vietų paieškai.

Nakvynė
Buvau susidariusi nuomonę, jog nakvynė bus velniškai brangi, bet buvau nustebinta, jog galima rasti labai padoru viešbutį už 60-70 eurų dviem žmonėms. Visus viešbučius rezervavome per www.booking.com. Pasinaudojus draugo nuolaida, dar ir pinigų susigrąžinsi 😉 Kodas https://www.booking.com/s/34_6/agne2642 . Konkrečius viešbučius kur apsistojome , parašysiu vėliau.
Japonijos viešbučiai nebuvo rezervavę nakvynės sumos prieš kelionę, susimokėjome viešbutyje, tačiau po nakvynės, kuri laiką buvo rezervuotos dvi sumos, nežinau kodėl jie taip daro, bet anyways pinigus gražino.
Beje viešbučių kambariai yra tikrai nedideli, matyt pritaikyti mažiems žmogeliams. Kai kuriuose kambariuose vos buvo kur apsisukti su lagaminu. Tad jeigu planuojate vykti su vaiku, rekomenduočiau, geriau ieškoti nakvynės per Airbnb arba didesnių nei dvivietis kambarių.

Maistas
Maistas tikrai nėra toks brangus, kaip gali pasirodyti. Vakarienė žmogui kainuos 10-15 eurų. Aišku tai priklausys nuo to kokį restoraną rinksitės. Labai rekomenduoju naudotis TripAdvisor renkantis, kur valgyti. Nes nors Japonijos maistas yra nuostabus, bet ir ten gali „papulti“, ir taip susigadinti savo nuomonę apie japonų maistą. Beje jų 7/11 ir FamilyMart parduotuves ( kurios yra ant kiekvieno kampo), puikiai tiks jei neturėsite daug laiko ir norėsite greitai ir pigiai užkąsti. Apie maistą aišku galima čia rašyti be gali be krašto… Nustebino tai, kad japonai valgo labai daug kiaulienos ! Ramenai, gyoza, noodles praktiškai visur buvo su kiauliena. Vegetarišku patiekalų ne tiek ir daug. Žodžiu salotas ir morkas graužk Lietuvoje. Japonų maistas nusipelno atskiro įrašo manau.

Okonomiyaki

Bankomatai
Turbūt labiausiai nustebinęs dalykas –Japonija yra CASH Only šalis. Kortele atsiskaityti galima tik kai kuriose parduotuvėse, ir brangesniuose restoranuose. Taip pat ne visi bankomatai priima mūsų europietiškas korteles. Geriausia su savim turėti kažkiek eurų ir juos išsikeisti oro uoste. O veliau pinigus grynintis tuose pačiuose 7/11 esančiuose bankomatuose. 1 euras – 130 jenų.

Lankytini objektai
Visos šventyklos, muziejai, parkai ir šiaip kokie įdomesni atraktionai yra mokami. Kainos dažniausiai svyruoja nuo 500-1000 jenų, bet in the end susidaro šiokia tokia suma, jei norisi viską aplankyti..

Tōdai-ji šventykla

 

Santrauka
Tai ar brangi šalis ta Japonija? Žinoma, lyginant su kitomis Azijos šalimis Japonija yra tikrai brangesnė. Tačiau ne tokia brangi kaip JAV, Skandinavija ar Australija. Vakarienė Stokholme ar Romoje, kainuoja tikrai brangiau nei Japonijoje. Nakvynei neišleidau daugiau, nei per JAV kelionę. Brangiausia kelionės dalis yra transportas. Manau optimaliausias dienos biudžetas būtų 40-50 eurų žmogui. Jei viską susiplanuosi iš anksto, kelionės ir bilietų išlaidas pasidalinsi per kelis mėnesius, dėl kelionės į Japoniją nereikės apiplėšti banko.

Shibuya perėja

Beje rūbai ten pigesni nei Europoje, tas pats H&M pigiau nei Švedijoje, jau nekalbu apie high-endninius brandus ir dar jie gražina mokesčius veliau. Yay.

Matsumoto pilis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mūsų kelionė per Japoniją
TokijasNikko – Hakone – Matsumoto – Kiotas – Nara – Himeji – Osaka – Miyajima

Shinkyo tiltas

 

Nenaudojome jokiu Travel guide žurnalų. Kiek žinau vienintelis proper one yra Lonely Planet Japan Travel Guide, bet jo Lietuvoje nėra. Manau pasiskaičius blogų ar pažiūrėjus Youtube galima puikiai išsiversti ir be to.
Rašau rašau ir suprantu , kad vieno įrašo tikrai nepakaks norint papasakoti visas kelionės į Japonija smulkmenas. Tad jeigu įdomu stay tuned….

P.S. Nuotraukų bus daugiau kituose įrašuose

Leave a Reply