Vietnamas: Ho Chi Minh

First things first

Skridome su AirFrance Vilnius-Ryga-Paryžius-Ho Chi Minh . Tai buvo mano ilgiausias skrydis, vien iš Paryžiaus skridome 12 valandų… Man asmeniškai geriausias skrydis į Aziją yra su mūsų kaimynų lenkų LOT oro linijomis. Trumpas persėdimas Varšuvoje ~8-9 valandos ir tu jau ten. O čia į priekį dar dar, nu bet atgal…

Vietnamo viza :

Prieš skrendant į Vietnamą reikia užsisakyti Approval letter, kurį turėsite pateikti oro uoste, kad gautumėte Visa On Arrival. Internete pilna tinklaplių kurie užsimima approval letters. Su vienu populiaresnių turėjau šiokių tokių bėdų ( neteisingai užrašė gimimo datą, vėlavo atsiųsti) tai jo nerekomenduosiu.  Žymiai pigiau ir greičiau gavosi užsisakyti per agentūrą https://www.vivutravel.com/vietnam-visa-on-arrival . Viska atsiuntė laiku ir be klaidų.  Viza oro uoste kainuoja 25USD single entry ir 50USD multiple, mokėjimas tik grynais ir geriausiai doleriais. Taip pat reikia turėti dvi paso nuotraukas.

Valiuta :

Vietnamo dongas, 100 000 dongų ~ 3.72 e. Mes pinigus keitėmes oro uoste, kiek matėme centre keitimo kainos panašios. Dauguma bankomatų nuskaičiuoja mokestį net ir iš Revolut. Man patikimiausias atrodė HSBC.

Transportas Ho Chi Minhe:

Vykstant iš/į oro uostą aš rekomenduočiau naudotis tik oro uosto approved taksi Vinasun arba Mai Linh. Kaina iki District 1 apie 150-160tūkst. Dongų.  ( 6-7e). Pačiame mieste populiariausias Grab motorolerių taksi. Tačiau gyvenant District1 visas pagrindines centrines vietas pasieksite pėsčiomis. Atskira tema galėtu būti apie eismą Vietname. Kažkokios kelių eismo taisyklės ten gal ir galioja, ir greičiausiai jos yra ‘nerašytos’. Ne toks drasus žmogelis norintis pereiti gatvę gali ilgokai prastovėti prie perėjos ( kuriu net ne visur būna ir jokios taisyklės ten negalioja). Mano patarimas, norint pereiti gatvę Ho Chi Minhe – tiesiog eikite. Drąsiai, užtikrintai ir nestabdant. O jei vis tiek šiek tiek nedrąsu sekite paskui vietinius.

Maistas:

Sunku būtų suskaičiuoti kiek litrų Pho sriubos mes suvalgėme per trumpą viešnagę Vietname. Neesu maisto kritikė( nors ir išranki), todėl labai išsamiai neaprašysiu visų skonių ir poskonių, bet Pho sriubą galėčiau valgyti ir valgyti. Taip pat rekomenduočiau – goicuon( summer rolls), banh mi ( beveik kaip Subway sumuštinis ar Naujojo Orleano po’boy), com tam ( kepti ryžiai) ir saldūs sticky rice. Beje Vietnamas garsus savo kava, ir tokios stiprios dar niekur neesu gėrusi. Rankos, kojos drebėjo 🙂


Nakvynė:

Ho Chi Minh hostelių kambariukai labai mažiukai, dar mažesni už Japonijos. Vidutinė kaina apie 20 eurų už naktį dviems  žmonėms. Mums labai patiko Jan hostel central park . Labai malonūs ir paslaugūs šeimininkai ir puiki lokacija. Tik rekomenduoju gerai pasiskaityti ar jūsų kambarys turės langa 🙂

Top vietos Ho Chi Minh

Ben Than turgus

Pagrindinis turistų traukos centras. Nuo 7h ryto iki 18-19h vakaro veikiantis, vidinis maisto, prieskonių, vietinių rankdarbių turgus. Tikra šaršalynė. Na o vakare atsidarantis naktinis turgus jums pasiūlys visko nuo Adidas iki Chanel ir Michael Kors replikų 🙂 . Taip pat šalia Ben Than turgaus yra gatvės maisto pavilijonas, su begale skirtingų restoranų, bet aš manau, jog tai yra tikros turistų pinklės, nes maisto kainos ženkliai didesnės, o ir kokybė ne tokia gera. Vos už poros metrų esantis Pho 2000 tinklas jums pasiūlys ir geresne kaina ir didesnę porcija. Palyginimui : Pho sriuba vietiniame restorane ( Pho 2000, Pho 1954) – 70-80tukst. Dongų , Street Food pavilijone Pho sriuba 100-150tukst dongu. Kaip ir daugumoje šalių eikite ten kur daugiausiai vietinių.

War Remnants muziejus

Dedikuotas 30 metų besitęsusiam karui tarp Amerikos ir Vietnamo.  Daug tankų, lėktuvų, bet žiauriausia informacija rasite muziejaus viduje. Fotografikos, dokumentai ir pan. Deja mes vietoj šio pasirinkome Vietnamo history muziejų esantį prie Saigon zoo ir botanikos sodų.

Darbo laikas : 7.30-17:00

Bitexco tower ir Sky Deck

Jeigu norite pamatyti visą Ho Chi Minh iš aukštai pasikelkite į 51 Bitexco pastato aukštą, 360 laipsnių apžvalgos aikštelę , o vėliau į aukštu aukščiau esantį barą.

Kaina apie pora eurų

Ho Chi Minh centrinis paštas

Visiškai nerytietiškas, jautiesi kaip Paryžiuje. Gal dėl to, kad paštą suprojektavo Gustavas Eifelis. Taip tas pats , kuris suprojektavo ir Eifelio bokštą. Pastatas gražus, bet viduje pardavinėjamos atvirtutės žiaaaaaauriai overpriced.

Darbo laikas 07:00-19:00

Notre Dam katedra

Dar vienas visiškai nerytietiškas pastatas, pastatytas prancūzų. Katedra yra prie pat centrinio pastato. Ištiesų man atrodo šiek tiek juokinga , kai europietis turistas atvažavęs į Aziją, bėga fotografuoti europietiškos bažnyčios… 🙂

Pačiame Ho Chi Minh mieste daugiau nei 3 dienų nereikia, jei turite 3-4 dienas, dvi iš jų praleiskite Mekong Deltoj ir Cu Chi tuneliuose. Bet apie tai kitame įraše.

P.S.  Netikę mes turistai Ho Chi Minhe ..tik valgėm ir nieko praktiškai nefotkinom..:)

Leave a Reply